Termomodernizacja pozwala w budynku na ograniczenie start ciepła oraz w wysokim stopniu wpływa na odczuwanie komfortu cieplnego. Poprawa efektywności energetycznej oraz oszczędności energii mają ogromne znaczenie dla kosztów związanych z ogrzewaniem budynków w okresie grzewczym.
Termomodernizacja to dobre rozwiązanie wówczas, gdy przegrody domu nie spełniają podstawowych warunków dotyczących współczynnika przenikania ciepła U – najczęściej dotyczy to przegród starszych domów, które nie posiadają odpowiedniej izolacji termicznej. Wymagania izolacyjności cieplnej i inne wymagania z oszczędnością energii zostały opisane w warunkach technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie [Dz.U. z 7 czerwca 2019, poz. 1065 z późn.zm.]
Jak wynika z danych GUS, w 2021 roku spośród 6,9 mln budynków mieszkalnych, 6,3 mln stanowiły domy jednorodzinne. Większość z nich została wybudowana jeszcze w ubiegłym wieku, kiedy koszty ogrzewania nie miały tak wielkiego wpływu na portfele, a świadomość o szkodliwości emisji nie była powszechna. Raport „Polskie domy jednorodzinne” opracowany w 2021 roku przez Polski Alarm Smogowy oraz Instytut Ekonomii Środowiska wskazują, że wciąż 1/3 budynków jednorodzinnych w Polsce nie posiada żadnego ocieplenia. Dodatkowo wg. World Green Building Council Report budynki odpowiadają za 33% globalnego zużycia energii i ok. 39% emisji dwutlenku węgla. Główną przyczyną zanieczyszczenia powietrza jest indywidualne ogrzewanie budynków, a dokładniej sposób ogrzewania oraz błędy wynikające z niepoprawnej izolacji budynków. W Polsce aż 4 mln domów wymagają poprawy efektywności energetycznej. To niemal ¾ wszystkich budynków jednorodzinnych w kraju!
Z nami wymienisz źródło ciepła, okna, drzwi, instalacje CO i C.W.U, ocieplisz budynek, zamontujesz fotowoltaikę zamawiając wszystkie usługi w jednej firmie masz szansę na wyższą dotację
Nasz zespół składa się z szeregu wykształconych i wykwalifikowanych doradców, którzy poza dobrze wykonaną pracą cenią sobie równie wysoko zadowolenie klienta. Z nami zyskujesz gwarancję, że prace termomodernizacyjne w Twoim budynku zostaną przeprowadzone zgodnie z wytycznymi Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Nasi doradcy chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące realizacji projektu oraz dostosują planowane prace i materiały eksploatacyjne w zależności od potrzeb energetycznych budynku. Analiza energetyczna daje możliwość zaplanowania kosztorysu prac, z uwzględnieniem możliwie najniższych kosztów przedsięwzięcia.
Nasi konsultanci przedstawią korzyści wynikające z wprowadzanych zmian, opierając się na obliczeniach realnych kosztów jakie będziesz ponosił po zrealizowaniu inwestycji.
Niezależnie od Twoich potrzeb, dobierzemy odpowiednie rozwiązanie i sfinansujemy inwestycje z programu czyste powietrze.
który umożliwia wykonanie całej izolacji cieplnej budynku. Głównym elementem składowym systemu dociepleń jest materiał izolacyjny, najczęściej styropian bądź wełna mineralna, który przykleja się do zewnętrznych ścian budynku specjalnym klejem. Przymocowany styropian bądź wełnę należy zabezpieczyć specjalną warstwą zbrojeniową, składającą się z zaprawy klejącej, w której zatapia się siatkę z włókna szklanego. Tak przygotowaną powierzchnię należy zagruntować, a następnie nałożyć na nią tynk strukturalny w wybranym kolorze i efekty dekoracyjne.
stanowi nawet 30% całkowitych strat. Właściwy wybór materiału izolacyjnego do powierzchni dachowych pozwoli na zmniejszenie strat ciepła do minimum. Przy wyborze izolacji warto zwrócić uwagę na korzystne parametry techniczne oraz niewielki ciężar materiału. Istotne jest również zabezpieczenie materiału przed wilgocią.
Przykładem znakomitego materiału izolacyjnego dachów jest wełna mineralna szklana. Jest ona lekka, ciepła i sprężysta. Bardzo szczelnie wypełnia izolowane przestrzenie i łatwo dopasowuje się do konstrukcji. Struktura wełny przepuszcza wilgoć i uniemożliwia powstawanie pleśni i grzybów. Dodatkowym plusem jest łatwość montażu.
wykorzystujemy na jego ogrzewanie. Ze względu na jej wysoką cenę warto zabezpieczyć się przed kosztowną utratą. Pamiętajmy, że aż 20-30% ciepła ucieka przez słabo bądź niezaizolowany dach, a kolejne 20-30% przez nieocieplone ściany. Do tego dochodzą jeszcze niewielkie straty ciepła przez podłogę na gruncie lub nad nieogrzewaną piwnicą. Odpowiednio zachowana ciągłość izolacji termicznej pozwala na skuteczne utrzymywanie ciepła. Do 2030 r. aż 90% budynków w UE powinno zostać poddanych termomodernizacji, aby osiągnąć wymaganą neutralność klimatyczną.
Na których omówimy wszelkie nurtujące Cię zagadnienia oraz wyjaśnimy, na które wytyczne należy zwrócić szczególną uwagę. Jest ich na tyle dużo, że nietrudno o czymś zapomnieć lub pominąć istotne kwestie. Mało kto jest specjalistą w dziedzinie instalacji ciepłowniczych i ogrzewnictwa, dlatego w tym przypadku warto zwrócić się po pomoc do profesjonalistów, którzy wyręczają beneficjenta z czynności prowadzących do uzyskania dofinansowania z Programu Czyste Powietrze.